معرفی استادان کارگاه های بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان بازگشت
استادان کارگاه های بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان معرفی شدند.
 
به گزارش روابط عمومی دفتر هنرهای تجسمی ، بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان مانند دوره های پیش به صورت کارگاهی برگزار می‌شود و هنرمندان جوان حاضر در جشنواره با نظارت یک استاد و هنرمند حرفه ای فعالیت می کنند.
 
محمدعلی بنی اسدی (تصویر سازی)، مهدی مقیم نژاد (عکاسی)، جواد علیزاده (کاریکاتور)، محمد حسین عماد (حجم و مجسمه سازی) ، اردشیر مجرد تاکستانی (نگارگری) ،اونیش امین اللهی (پوستر) ، داریوش حسینی (طراحی) ، مهرداد محب علی (نقاشی) و محمد علی فرز بود (خوشنویسی) استادان کارگاه های این دوره جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان هستند.
 
هنرمندان جوان شرکت کننده با نظارت این استادان در کارگاه های جشنواره آثاری را تولید می کنند و در پایان با نظر داوران برگزیدگان معرفی می‌شوند.
 
پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان در رشته های ارتباط تصویری (پوستر)، حجم ، تصویرسازی ، خوشنویسی (نستعلیق) ، طراحی ، عکاسی ، کاریکاتور (کارتون) نقاشی و نگارگری (نقاشی ایرانی ، گل و مرغ ، تذهیب) برای جوانان ۱۵ تا ۲۴ سال برگزار می‌شود.
 
هنرمندان جوان متولد ۱ فروردین ۱۳۷۳ تا ۲۹ اسفند ۱۳۸۲ برای شرکت در این جشنواره می‌توانند تا سوم مرداد ماه در سایت جشنواره به نشانی www.yafestival.ir ثبت نام و حداقل سه و حداکثر شش اثر خود را فقط در یکی از رشته های جشنواره ارسال کنند.
 
بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان دو مرحله دارد که در مرحله نخست هنرمندان جوان در سایت جشنواره ثبت نام و آثار خود را ارسال می کنند و پس از بررسی آثار توسط هیئت انتخاب ، هنرمندان پذیرفته شده در کارگاههای جشنواره حضور پیدا می کنند.
 
دفتر هنرهای تجسمی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها به منظور رقابت در عرصه خلاقیت های هنری، ارتقای تخصصی هنرجویان و با هدف شناسایی و معرفی جوانان با توجه به مولفه شایستگی و ارتباط هنری هنرمندان جوان سراسر کشور با حضور استادان با سابقه دانشگاهی و هنرمندان ، بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان را 26 تا 30 مردادماه امسال در تبریز برگزار می کند.

 

تاریخ خبر:  1397/04/16