پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان بازگشت
جشنواره تجسمی جوانان فرصتی برای بازنمایی توانمندی هنرمندان جوان است
 
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه برگزاری بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان پیامی را منتشر کرد .
 
به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی، صالحی در متن این پیام آورده است : فرهنگ و هنر هر کشور با مشخصه های اجتماعی ـ تاریخی آن تعریف و تبیین می شود، لایه های فرهنگی که در دوره های گوناگون انباشت شده اند و در بستر تعامل و گفت و گو با جامعه و جهان حرکت کرده و توسعه می یابد. هنرهای تجسمی ایران نیز به عنوان بخش مهمی از فرهنگ و هنر ما با شناخت تجربه ها و مکاتب و جریان های پیشین و آنچه در جریان هنر جهان اتفاق می افتد و طرح ایده های نو آثاری با مولفه های بومی و ملی و با بیان جهانی را به نمایش می گذارد.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه پیام نوشته است: رخدادها و تجربه های سال های اخیر هنرمندان تجسمی در نمایشگاه ها، بیانگر جست و جوگری در همین مسیر است این که نسل جوان پر شور هنرهای تجسمی با شناخت و آگاهی دقیق جامع از پیشینه فرهنگی بومی و آگاهی از جریان هنر جهان در تحولات هنر امروز نقش فعالانه تری یافته است. جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، فرصتی است که دانش و مهارت جوانان در تعامل با استادان سنجش می شود و هنرمندان جوان سراسر کشور بر اساس تجربه های زیستی و آموزه های هنری خود، استعدادهای خود را بروز می دهند. جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان در بیست و پنجمین دوره فرصتی برای بازنمایی این توانمندی هاست. برگزاری بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان در تبریز، همزمان با تبریز 2018 که این شهر به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی انتخاب شده است در بازخوانی هنری این خطه زرخیز میراث ایرانی، تاثیرگذارخواهد بود.
 
صالحی در پایان این پیام آورده است: از هنرمندان و همکاران بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان قدر دانی می کنم و برای هنرمندان و خادمان فرهنگ و هنر توفیق آرزو دارم.
 
بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان با حمایت مرکز هنرهای تجسمی و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر ۲۶ تا ۳۰ مرداد ماه جاری در تبریز برگزار می شود. 
تاریخ خبر:  1397/05/23